تفاوت دستگاه کپی ایرانکار و دستگاه کپی استوک

چکیده کوتاه مطلب

  در واقع کلمه استوک به معنی کالای آماده یا موجود در انبار میباشد ولی در ایران معنی متفاوتی میدهد و در هر بازار معنی خودش را میدهد. در صنف دستگاه کپی دستگاه استوک ماشینی هست که در خارج از ایران یعنی کشورهای اروپایی و امریکایی کار کرده و بعد از دوره ای کار کردن […]

 

در واقع کلمه استوک به معنی کالای آماده یا موجود در انبار میباشد ولی در ایران معنی متفاوتی میدهد و در هر بازار معنی خودش را میدهد. در صنف دستگاه کپی دستگاه استوک ماشینی هست که در خارج از ایران یعنی کشورهای اروپایی و امریکایی کار کرده و بعد از دوره ای کار کردن وارد ایران میشوند

چرا دستگاه استوک بخریم؟

 1. بالا بودن نرخ خدمات ، به این معنا که توجیه اقتصادی تعویض و به روز کردن ماشین کپی برای هر دفتر فنی به راحتی امکان دارد.

 2. تمام برند های ماشین های کپی برنامه ای خاص برای سرویس دوره ای دارند به این منظور که اگه لایف قطعه ای طبق استاندارد شرکت سازنده تمام شده باشد باید آن قطعه به صورت پکیج و کامل با جنس فابریک تعویض گردد لازم به ذکر است که قطعه ای که لایف نداشته باشد باز هم به میزان قابل توجهی کار میکند.

 3. هر شخص یا شرکت یا اداره ای که دستگاه کپی خریده باشد باید تمام استانداردهارو رعایت کند و از تونر فابرک و کاغذ خوب استفاده کند.

تفاوت دستگاه کپی ایرانکار و دستگاه کپی استوک

تفاوت دستگاه کپی ایرانکار و دستگاه کپی استوک

چگونه تشخیص دهیم که دستگاهی که میخریم استوک می‌باشد یا ایرانکار؟

 1. مهمترین موضوع فابریک بودن درام ها و هیتر دستگاه میباشد. متاسفانه در کشور ما به علت نبودن نمایندگی معتبر و قیمت بالای قطعات فابریک یونیت تعویض نمیگردد و به صورت قطعه های جدا شده تعویض میشود که تمام قطعات غیرفابریک میباشند زیرا قطعات فابریک در قالب یونیت کامل به فروش میرسد به عنوان مثال یونیت ایمیج یا یونیت هیتر کونیکا مینولتا رنگی 452.

 2. پیچ های دستگاه یکنواخت و یه رنگ باشند.

 3. کنتور مکانیکی و دیجیتال یکی باشد که البته عموما تشخیص این موضوع کار راحتی نیست ولی نیاز به نگرانی بابات کنتور نباشید اگه قطعات فابریک باشند و سرویس دوره ای خوب در خارج از کشور خوب اجرا شده باشد مشکلی بابت کنتور نمیباشد و لازم به ذکر میباشد که اکثر فروشنده های ماشین کپی کنتور دستگاهو پایین میاورند. شما برای خرید یک ماشبن کپی به فابریک بودن و نو بودن قطعات فابریک توجه داشته باشید .به عنوان مثال در دستگاه کپی کونیکا مینولتا 452 ممکنه کنتور دستگاه 300 هزار تا باشد و دستگاهی دیگر 500 هزراتا اما ماشین 500هزراتایی بهتر باشد به علت اینکه قطعات فابرک تازه تازه عوض شده و کمتر کار کردن.

 4. مورد اعتماد بودن فروشن

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته